Enter the title...Enter the title...
Umów się na wizytę+48 61 411 11 16

Leczenie endodontyczne w Orident Stomatologia - Co nas wyróżnia?

Dlaczego leczenie kanałowe w Orident?

Leczenie kanałowe wykonywane przed laty u większości pacjentów przywołuje niemiłe wspomnienia. Negatywne stereotypy są na tyle silne, że nawet osoby, które nigdy same nie doświadczyły tego rodzaju leczenia, są do niego uprzedzone i wywołuje ono u nich lęk.
W Orident walczymy z tymi stereotypami. Oferujemy Państwu profesjonalną usługę w atmosferze spokoju i komfortu. Nasze atuty to:

1. Profesjonalizm i doświadczenie zawodowe
Nasi specjaliści zajmujący się endodoncją są aktywnymi członkami Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Uczestniczą
w międzynarodowych sympozjach i zjazdach naukowych z dziedziny endodoncji, a swoje umiejętności podnoszą na doskonalących kursach praktycznych. Wymieniają także doświadczenia przez Internet z lekarzami z całej Polski. Miesięcznie w naszym centrum stomatologii leczymy pod mikroskopem około 50 pacjentów. Trafiają do nas osoby, którym zostaliśmy poleceni przez naszych stałych klientów oraz kierowane przez innych lekarzy, niezajmujących się profesjonalnie endodoncją. Zawsze kontrolujemy efekty naszej pracy (po 6 i 12 miesiącach). Skuteczność pracy szacujemy na 99%, co jest dla nas powodem do dumy.

2. Sprzęt
Leczenie w Orident odbywa się przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu światowej klasy, który umożliwia przeprowadzenie leczenia kanałowego podczas jednej wizyty.

Mikroskop ("oczy endodonty") — pozwala wielokrotnie powiększyć obraz leczonego zęba, dzięki czemu znacznie zwiększa się dokładność, a także skuteczność leczenia. Ponadto mikroskop umożliwia leczenie trudnych przypadków, przy których jedynym dotąd rozwiązaniem było usunięcie zęba. Mikroskop umożliwia:

  • odnalezienie wszystkich, nawet nietypowo zlokalizowanych ujść kanałów,
  • wyjęcie złamanych narzędzi,
  • perfekcyjne opracowanie i wypełnienie zakrzywionych kanałów,
  • perfekcyjne opracowanie i wypełnienie bardzo wąskich kanałów oraz kanałów zobliterowanych, czyli zwapniałych,
  • wyjęcie starego wypełnienia z całej długości kanałów podczas powtórnego leczenia kanałowego,
  • wyjęcie starych, metalowych wkładów, cementów oraz wkrętów protetycznych,
  • leczenie przez korony i mosty protetyczne bez konieczności ich zdejmowania i niszczenia.

Dentaport ROOT ZX (MORITA) - urządzenie łączące w sobie lokalizator wierzchołkowy, służący do pomiaru długości kanału, oraz mikrosilnik do opracowania maszynowego kanału korzeniowego. Sprzęt ten jest bardzo bezpieczny, dzięki możliwości ciągłego podglądu na monitorze lokalizacji narzędzi wewnątrz zęba, kontroli momentu obrotowego, jak i regulacji prędkości. Do opracowania kanałów używamy narzędzi niklowo-tytanowych. Są giętkie i mocne, skracają czas pracy i zwiększają bezpieczeństwo.

RVG Radiowizjografia - służy do obrazowania zdjęć RTG na monitorze komputera, a nie na kliszy. Zaletą tego sprzętu jest kilkakrotnie mniejsze promieniowanie, niż w przypadku obrazowania na kliszy oraz bardzo krótki czas oczekiwania na obraz - zaledwie 2 sekundy. Dzięki tym zaletom można skrócić czas zabiegu i zwiększyć jego bezpieczeństwo.

Ultradźwięki - za pomocą specjalnych końcówek endodontycznych możemy wyjąć złamane narzędzia z kanału, rozkruszyć stary cement, wyjąć wkłady protetyczne oraz udrożnić "zobliterowane" kanały.

Obtura i System B - urządzenia służące do termoplastycznego wypełnienia kanału. Zaletą jest bardzo szczelne wypełnienie nawet
w przypadku kanałów o nieregularnym kształcie.

3. Leczenie jednowizytowe
Zalety leczenia jednowizytowego:

  • OSZCZĘDNOŚĆ CZASU - nie ma potrzeby kilkukrotnych wizyt.
  • BEZPIECZEŃSTWO - niweluje ryzyko zakażenia między wizytami (poprzez rozszczelniony opatrunek lub odłamany fragment zęba) oraz złamania zęba między wizytami (poprzez skrócenie czasu oczekiwania potrzebnego na ostateczną odbudowę zęba).
  • KOMFORT - niweluje ból, który może pojawić się między wizytami.

4. Komfort
Zabiegi przeprowadzane w Orident są bezpieczne, bezbolesne i precyzyjne. Komfort pacjentowi zapewnia skuteczne znieczulenie oraz użycie koferdamu, czyli rozpiętego "balonika" wokół zęba, dzięki któremu lekarz utrzymuje pole zabiegowe w czystości (nie ma śliny
i bakterii), a płyny i drobne narzędzia nie mają dostępu do ust i gardła pacjenta.

Gabinety Orident wyposażone są w ergonomiczne fotele, na których pacjent przyjmuje wygodną, leżącą pozycję. Dodatkowo z głośników umieszczonych w zagłówku dobiega relaksująca muzyka. Każdy pacjent może przynieść swoją ulubioną muzykę w formacie MP3, którą odtworzymy podczas zabiegu.