Enter the title...Enter the title...
Umów się na wizytę+48 61 411 11 16

implantologia

W stomatologii implantacja polega na wszczepieniu w kość szczęki metalowego implantu, który stanowi podstawę dla protezy zastępującej naturalny ząb.

Kształt implantu jest zbliżony do kształtu naturalnego korzenia zębowego. Dzięki umiejętnościom lekarzy i możliwościom nowoczesnych urządzeń medycznych, protezy umieszczane na implantach niczym nie różnią się od naturalnych zębów i idealnie wkomponowują się w jamę ustną.

Leczenie implantologiczne wymaga precyzyjnej oceny stanu zdrowia pacjenta, jego zębów i kości. Odbywa się to podczas wizyty konsultacyjnej, podczas której dentysta przeprowadza wywiad z pacjentem, wykonuje niezbędne badania diagnostyczne oraz ustala harmonogram zabiegów. Podczas wizyty charakteryzuje się zęby (ustawienie, stopień ruchomości, obecność próchnicy, poziom higieny), dziąsła (krwawienie, stan kieszonek zębowych), relacje pomiędzy górnym i dolnym łukiem zębowym, a także wykonane wcześniej uzupełnienia i ich stan. Do wstępnej oceny niezbędne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, ale by uzyskać pełny obraz sytuacji niezbędne jest badanie cyfrowym tomografem komputerowym.

Implanty wykonuje się z tytanu. Jest on nieszkodliwy dla organizmu, nie koroduje, nie jest toksyczny, ani rakotwórczy. Co więcej – tytan ulega procesowi osteointegracji, czyli zrastania z tkanką kostną, dzięki czemu organizm traktuje implanty jak naturalną tkankę. Dla komfortu pacjenta ważna jest jakość implantu: dokładność pasowania komponentów, użyte materiały i proces produkcyjny. Lekarze Orident wykorzystują system szwajcarskiej firmy Straumann, którego stosowanie daje najwyższy odsetek powodzenia spośród wszystkich zarejestrowanych systemów implantologicznych, tj. 98,7% (raport fińskiej National Agency for Medicines).