Enter the title...Enter the title...
Umów się na wizytę+48 61 411 11 16

jak dbać o wybielane zęby?

W trakcie kuracji oraz kilka dni po jej zakończeniu obowiązuje biała dieta. Należy powstrzymać się od spożywania: kawy, herbaty, picia czerwonego wina, soków i kolorowych napojów, jedzenia malin, jagód, buraczków oraz palenia papierosów.

Wymianę starych, nieestetycznych wypełnień i porcelanowych koron odkłada się na okres dwóch tygodni po zakończeniu zabiegu. W tym czasie stabilizuje się kolor naszych zębów, co umożliwia dobranie idealnego odcienia nowych wypełnień.

Dzięki wybielaniu zębów połączonemu z regeneracją da się wybielić zęby o średnio 7 – 8 odcieni. Rezultat w dużym stopniu zależy od podatności uzębienia na tego typu zabiegi. Efekt utrzymuje się średnio od 2 do 3 lat. Jego trwałość zależy od czynników takich jak odżywianie i zachowanie właściwej higieny jamy ustnej. Nie należy także zapominać o wizytach kontrolnych co pół roku i profesjonalnym oczyszczaniu zębów w Orident.

Dla wielu pacjentów wybielenie zębów jest okazją do zastanowienia się nad zmianą nawyków. Może warto ograniczyć picie kawy? Może rzucić palenie?