Enter the title...Enter the title...
Umów się na wizytę+48 61 411 11 16

jak wygląda proces wybielania zębów?

Większości pacjentów polecamy wybielanie zębów przy wykorzystaniu techniki Prevdent. Przed przystąpieniem do zabiegu stomatolog stosuje rozwieracz i zabezpiecza dziąsła oraz usta przed substancjami aktywnymi. Wybielanie regeneracyjne w ramach systemu Prevdent odbywa się w ramach trzech etapów

  • Na początku specjalnym preparatem czyści się osadzone głęboko w zębach przebarwienia, których nie usunął zabieg higienizacji.
  • Drugi etap to wybielanie uzębienia przez naniesienie na nie pienistej substancji zawierającej nanohydroksyapatyt i z nadtlenkiem wodoru. Preparat pozostaje na zębach ok. 10 minut lub nieco krócej (8 minut), jeśli do zabiegu wykorzystywana jest lampa. Ten krok powtarzany jest minimum sześć razy.
  • Na koniec przeprowadza się naprawę szkliwa silnie skoncentrowanym serum nanohydroksyapatytu. W znacznym stopniu zmniejsza ono pozabiegową nadwrażliwość i dolegliwości bólowe.

W trudniejszych przypadkach (bardzo ciemne odcienie zębów, przebarwienia po stosowaniu antybiotyków w dzieciństwie oraz fluoroza) naświetlanie zastępujemy lub uzupełniamy techniką nakładek Opalescence. Dla pacjenta przygotowujemy dedykowaną, specjalną, elastyczną nakładkę. Powstaje ona w oparciu o wycisk szczęki. Po wypełnieniu nakładki aktywnym żelem (dostępny między innymi o smaku miętowym i arbuzowym), pozostawiamy ją na zębach na noc lub na kilka godzin w ciągu dnia. Zależy to od indywidualnych zaleceń. Ten rodzaj wybielania trwa od 3 do 10 dni. W niektórych przypadkach, na dobę po zabiegu, występować może pewna nadwrażliwość zębów. Jej efekt niwelujemy poprzez pokrycie ich płynnym szkliwem.