Enter the title...Enter the title...
Umów się na wizytę+48 61 411 11 16

możliwe efekty uboczne

Wszczepianie implantów stomatologicznych jest zabiegiem bezpiecznym. Interwencja w organizm człowieka może jednak przyczynić się do powstania pewnych efektów ubocznych.

Jeśli wystąpi:

  • krwawienie – najlepiej przygryźć na około godzinę zwinięty płatek czystej gazy. W takiej sytuacji zalecane jest też trzymanie głowy wysoko i przykładanie do policzka zimnych okładów. Jeśli mimo stosowania się do zaleceń krwawienie nie ustąpi, należy skontaktować się z lekarzem
  • opuchlizna - przerywane zimne okłady na policzek po stronie przeprowadzonego zabiegu są najskuteczniejszym sposobem zwalczania obrzęków (w cyklu: 20 minut okładu, 20 minut przerwy). Przez pierwsze dwa dni po zabiegu korzystnie wpływa również trzymanie głowy powyżej klatki piersiowej i pionowa pozycja ciała (korzystniejsze jest siedzenie niż leżenie)

Wskazaniem do konsultacji z lekarzem jest każda sytuacja, która budzi Państwa niepokój, a szczególnie:

  • stały lub nasilający się ból kilka dni po przeprowadzonym zabiegu,
  • nieustępujące lub nawracające krwawienie,
  • brak czucia w okolicy przeprowadzonego zabiegu po upływie 12 godzin

Powodzenie zabiegu zależy w dużej mierze od dyscypliny pacjenta. Brak konsekwencji w przyjmowaniu przepisanych przez lekarza leków, dawkowanie inne niż zalecone, podobnie jak nieprzestrzeganie terminów wizyt kontrolnych, wpływa niekorzystnie na proces leczenia.