Enter the title...Enter the title...
Umów się na wizytę+48 61 411 11 16

najczęściej zadawane pytania (faq)

1. Boję się bólu w trakcie zabiegu! Jak sobie z tym poradzić?

W Orident stosujemy bardzo skuteczne metody znieczulenia miejscowego. Znieczulenie utrzymuje się co najmniej przez 2 godziny, dlatego możemy zagwarantować, że w trakcie trwania zabiegu nic nie będzie bolało.

2. Boję się, że podczas zabiegu mogę zadławić się śliną.

Dzięki stosowanemu przez nas koferdamowi (osłonie pola zabiegowego), nic w trakcie zabiegu nie przedostanie się do buzi, ponieważ wszystkie płyny asystentka odciąga ssakiem z jego powierzchni. Wewnątrz jamy ustnej - pod koferdamem - jest tylko ślina, którą można przełykać mimo koferdamu, jej nadmiar jest odsysany ślinociągiem. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek obawy związne z leczeniem na fotelu dentystycznym, prosimy powiedzieć o nich lekarzowi. Nasi specjaliści chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości.

3. Boję się pozycji leżącej, mam uczucie "spadania do tyłu" oraz tego, że wisi nade mną jakiś sprzęt.

Bez obaw. Nad Państwa bezpieczeństwem czuwa lekarz i asystentka. Nasz sprzęt ma wszystkie wymagane certyfikaty oraz jest regularnie serwisowany i kontrolowany. Mogą nam Państwo zaufać.

4. Mam problemy z kręgosłupem, nie potrafię wyleżeć w bezruchu 1,5 godziny. Jak znieść długi zabieg?

Nasze fotele są bardzo wygodne, a my jesteśmy wyrozumiali. Zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba, możemy zrobić przerwę na zmianę pozycji. By uprzyjemnić Państwu czas, włączamy muzykę, która pozwala zrelaksować się i wyciszyć. Można przynieść także swoją ulubioną płytę, którą usłyszą Państwo z głośników zamieszczonych w podgłówku (w formacie MP3).

5. Czy ząb może mnie boleć po zabiegu w domu i co wtedy mam zrobić?

Po zabiegu leczenia kanałowego może wystąpić ból podczas gryzienia. W związku z tym, że występuje on u 80 proc. Pacjentów, jest on normą pozabiegową. Zdarza się, że ból jest dotkliwy i trwa nawet do 3 dni z tendencją malejącą. Niepokojące są następujące objawy: ból samoistny, rwący, pulsujący oraz obrzęk. W każdym z tych przypadków prosimy o niezwłoczny kontakt!

6. Widziałem, że lekarz używa bardzo długich narzędzi. Nie są one nieco za długie? Czy mogą wyrządzić mi krzywdę?

Przeciętnie ząb ma długość 19-25 mm, około 10-12 mm przypada na część widoczną (koronę zęba), reszta zęba to korzeń będący w kości. Lekarz musi dojść aż do wierzchołka zęba. Proszę się nie martwić, specjaliści Orident mają pełną kontrolę podczas zabiegu:

  • zabieg prowadzony jest przy użyciu mikroskopu oraz elektronicznie kontrolowany na monitorze urządzenia MORITA,
  • zdjęcia kontrolne RVG pozwalają upewnić się, czy narzędzie jest w pożądanym miejscu.

7. Dlaczego kiedyś stomatolog przepisał mi antybiotyk podczas leczenia?

Najprawdopodobniej leczeniu kanałowemu towarzyszyło ropne zapalenie tkanek (ozębnej i kości). Jeżeli leczenie kanałowe odbywa się z powodu ropnego zapalenia zęba lub tkanek okołowierzchołkowych to często, dla wzmocnienia efektu leczenia, stosuje się antybiotyk.

8. Dlaczego w innych gabinetach leczenie kanałowe trwa nawet kilka miesięcy?

Według najnowszych standardów europejskich, powstałych w oparciu o liczne prace i badania naukowe, zalecane jest jednowizytowe leczenie kanałowe. Światowej klasy specjaliści z dziedziny endodoncji potwierdzają, że leczenie podczas jednej wizyty, to mniej powikłań. Skuteczne, jednowizytowe leczenie jest możliwe:

  • dzięki użyciu mikroskopu można uzyskać bardzo dobrą widoczność, a opracowanie narzędziami obrotowymi, pod ciągłą kontrolą lokalizatora wierzchołkowego firmy Morita, zdecydowanie zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo oraz skraca czas potrzebny na opracowanie kanału korzeniowego, eliminując bakterie,
  • dzięki użyciu koferdamu możemy stosować znacznie większe stężenia leków służących do płukania podczas zabiegu, które dopełniają dzieła eliminacji zakażonej tkanki i sterylizacji kanału korzeniowego,
  • dzięki zastosowaniu Obtury i Systemu B - urządzeń służących do termoplastycznego wypełnienia kanału. Zaletą jest bardzo szczelne wypełnienie, nawet w przypadku kanałów o nieregularnym kształcie,
  • bardzo łatwa i szybka diagnostyka radiologiczna, jeszcze na fotelu dentystycznym, pozwala na natychmiastową kontrolę efektu leczenia.