PL
O NAS
Agnieszka Szygenda i zespół
Wartości Orident
Zwyczaje Orident
Aktualności
Spacer po klinice
Media o nas
OFERTA
Usługi stomatologiczne
Pracownia RTG
Cennik
Partnerzy
Gwarancja
METODA LECZENIA
O metodzie
Orident Diagnostyka
Orident Plan
Orident Terapia
Orident Profilaktyka
Technologia
EDUKACJA PACJENTA
Budowa zęba
Ból zęba
Bruksizm
Jak dbać o zęby
Encyklopedia Orident
Ważne artykuły
WSPÓŁPRACA
Stomatolog
Lekarz ogólny
Osteopata i fizykoterapeuta
Praca w Orident
KONTAKT
RODO
RODO
POLITYKA COOKIES
Enter the title...
Enter the title...
Umów się na wizytę
+48 61 411 11 16
przyczyny nadwrażliwości zębów
Wady anatomiczne tkanek miękkich,
Zaburzenia zgryzu,
Zgrzytanie zębami (tzw. bruksizm),
Urazy zębów powstałe np. podczas nagryzania twardych przedmiotów,
Nieprawidłowo wykonywane przez pacjenta zabiegi higieniczne: zbyt intensywne, mocne szczotkowanie zębów twardą szczoteczką, stosowanie produktów wybielających zęby bez kontroli lekarza stomatologa, stosowanie past do zębów ze środkiem ściernym,
Choroby dziąseł (np. zanik dziąseł) mogące prowadzić do odsłonięcia szyjek zębów,
Palenie papierosów pogarsza ukrwienie dziąseł, co sprzyja stanom zapalnym przyzębia, a to z kolei prowadzi do zaniku tkanki.
Niewłaściwa dieta: częste spożywanie kwaśnych pokarmów lub napojów np. cytrusów, napojów gazowanych, mięsa, soku żurawinowego, sosu vinegret. Składniki zawarte w tych produktach powodują, że ślina nabiera kwaśnego odczynu, a szkliwo jest poddawane chemicznemu rozpuszczaniu, co pozbawia zębinę ochronnej warstwy,
Choroby przewodu pokarmowego, w których dochodzi do tzw. refluksu, czyli zarzucenia do ust kwasu żołądkowego,
Częste wymioty (np. w przebiegu bulimii)
Nadwrażliwość może wystąpić również po niektórych zabiegach stomatologicznych. Może się ona pojawić po usunięciu kamienia nazębnego (skaling), wybielaniu zębów, opracowywaniu głębokich ubytków, przygotowywaniu zęba pod uzupełnienia protetyczne. Jest to jednak nadwrażliwość tymczasowa (trwa najwyżej ok. tygodnia). Można ją zmniejszyć, a nawet wyeliminować poprzez nakładanie po zabiegach specjalnych preparatów.
PROMOCJE I
PROGRAMY SPECJALNE
Czy w ciąży można leczyć zęby?
Czy dziecko można zarazić próchnicą?
Jaki wpływ mają choroby dziąseł na rozwój dziecka?
Czy można kształtować upodobania smakowe nienarodzonego dziecka?
...więcej
DLA PACJENTÓW
Z POLSKI I EUROPY
Poznań, stolica Wielkopolski to atrakcyjne miejsce na mapie Polski. To miejsce bogate w wydarzenia kulturalne, ciekawe zabytki, otwarte na interesujące spotkania.
...więcej
NASI PACJENCI,
OPINIE
Od dawna mój uśmiech wprawiał mnie w zakłopotanie. Krzywe zęby i nieciekawy kolor nie dodawały mi pewności siebie. Przy okazji wizyty w Orident zapytałam lekarza czy coś można poradzić na mój problem. W odpowiedzi usłyszałam, że nie tylko można, ale trzeba. Po kilku wizytach mój uśmiech jest wzorcowy! Czuję się wyjątkowo, właśnie zapisałam się na wizytę kontrolną. Skoro poprzednie wizyty dały takie efekty, nie zmienię specjalistów Orident na inny gabinet.
...więcej