Enter the title...Enter the title...
Umów się na wizytę+48 61 411 11 16

Niepokojące wyniki badań akcji "Cisi zabójcy"

Namierzamy „Cichych zabójców” - badanie w Poznaniu

Specjalistyczne Centrum Stomatologii Orident prowadzi akcję „Cisi zabójcy” mającą na celu uświadamianie oraz leczenie groźnego schorzenia mającego wpływ na zdrowie całego organizmu – choroby odogniskowej.

 

Czym jest choroba odogniskowa? Za tą niepozornie brzmiącą nazwą kryje się zespół całkiem poważnych dolegliwości. Okazuje się, że choroby jamy ustnej mają ścisły związek z problemami zdrowotnymi, jak bóle głowy, uszkodzenia stawów, choroby zatok, serca, nerek i układu krążenia. Wpływają również na siatkówkę oka czy schorzenia dermatologiczne. Masz trądzik? Problemy z odpornością? Dolegają Ci częste bóle głowy? Nie możesz zajść w ciążę? Cierpisz na bezsenność? Bardzo często przyczyną różnego rodzaju dolegliwości są problemy stomatologiczne, w wielu przypadkach bezobjawowe. Dolegliwości te prowadzą do powstania pierwotnych ognisk zapalnych, z których bakterie mogą "rozsiewać" się po całym organizmie.

Akcja "Cisi zabójcy" ma na celu propagowanie badań, za pomocą których diagnozuje się chorobę odogniskową. Jest to badanie przesiewowe i służy wykryciu potencjalnych źródeł choroby odogniskowej w jamie ustnej. W trakcie jednej wizyty, oprócz konsultacji stomatologicznej, wykonane zostanie zdjęcie panoramiczne w jakości cyfrowej, które stanowi ważne narzędzie do tego, by prawidłowo postawić diagnozę i  zaplanować dalsze leczenie.

Działania w ramach  "Cichych zabójców" mają charakter profilaktyczny, edukacyjny i prozdrowotny. Zapraszamy wszystkich na badania, których przeprowadzenie odpowie na wszelkie wątpliwości związane z chorobą odogniskową. Specjalistyczna diagnostyka pokaże, czy przypadkiem schorzenie to nie dotyka akurat nas. Zachęcamy do konsultacji i przypominamy, że stomatolog to lekarz nie tylko od zębów.