Enter the title...Enter the title...
Umów się na wizytę+48 61 411 11 16
Agnieszka Szygenda

lek. stom. Agnieszka Szygenda – „ W 1997 roku ukończyłam z wyróżnieniem Wydział Stomatologii Akademii Medycznej w Poznaniu. Jestem specjalistą stomatologii ogólnej oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE, ITI - International Team for Implantology. Ukończyłam roczny cykl szkoleń z implantologii Curriculum Implantologicznego PSI.

Jako pierwszy lekarz stomatolog z Polski, w 2013 zdałam egzamin i otrzymałam dyplom podsumowujący trzyletnie, zaawansowane szkolenie protetyczne w Vienna School of Interdisciplinary Dentistry (VieSID) - Therapy and Treatment Concepts. W tym samym roku, również w Wiedniu ukończyłam roczny cykl szkoleń z zakresu techniki dentystycznej - Curriculum "Gnathology and Occlusion in Interdisciplinary Dentistry with focus on Dental Laboratory". W 2017 roku ukończyłam pod okiem prof. Sadao Sato z Japonii zaawansowane, czteroletnie szkolenie ortodontyczne "Orthodontics in Craniofacial Dysfunctions"​.

Moim największym osiągnięciem zawodowym jest zdobycie umiejętności rehabilitacji stawów skroniowo-żuchwowych i rekonstrukcji estetycznych, które nabyłam w trakcie studiów podyplomowych u profesora Slavicka w Wiedniu oraz kontynuuję u profesora Sato w Japonii.

Wyzwaniem zawodowym są dla mnie pacjenci, którzy zgłaszają się do mojego Centrum z objawami choroby okluzyjnej, bądź są kwalifikowani do leczenia tego schorzenia przez lekarzy z Orident. Na sukces terapii pracujemy wspólnie, a efekt naszych działań przynosi mi ogromną satysfakcję i staje się motywacją do dalszej pracy i rozwoju zawodowego. Chętnie też podejmuję się leczenia pacjentów cierpiących na skrajną dentofobię.

Zespół stomatologów w kierowanym przeze mnie Specjalistycznym Centrum Stomatologii Orident, to grupa młodych, energicznych i ambitnych lekarzy, którzy nie boją się wyzwań, a zdrowie pacjentów traktują jako wartość nadrzędną. To ludzie pracujący z wielką pasją pomagania, dla których leczyć to znaczy być odpowiedzialnym za zdrowie drugiego człowieka. Tworzymy doskonały team, który w codziennej pracy na rzecz pacjenta świetnie się uzupełnia.

W wolnych chwilach spędzam czas z rodziną, biegam i jeżdżę na rowerze. Uwielbiamy podróże kulinarne z których przywozimy nowe pomysły do naszej rodzinnej książki kucharskiej.”

DYPLOMY I CERTYFIKATY
  • ENDODONCJA
  • STOMATOLOGIA ESTETYCZNA
  • IMPLANTOLOGIA
  • PERIODONTOLOGIA
  • PROTETYKA
Milena Świątek-Pol

Milena Świątek-Pol

Lekarz stomatolog specjalizujący się w stomatologii mikroskopowej, endodoncji oraz protetyce. Ceni możliwość prowadzenia kompleksowego, wielospecjalistycznego leczenia. Jej zdaniem każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia do leczenia, dlatego w swojej pracy stara się dokładnie poznać każdego z nich.

 W życiu zawodowym najbardziej lubi nowe wyzwania oraz możliwość ciągłego rozwoju. W czasie wolnym oddaje się długim spacerom oraz realizacji swojej pasji – podróżom.

Magdalena Piątkowiak

Magdalena Piątkowiak

lekarz stomatolog, absolwentka podyplomowego Curriculum Endodontycznego, bazującego na wytycznych Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Swoje zainteresowania zawodowe rozwija w kierunku endodoncji, stale też podnosi swoje kwalifikacje w tej dziedzinie.

Przyznaje, że leczenie trudnych przypadków jest dla niej wyzwaniem. Wśród jej Pacjentów są chorzy ze skrajną dentofobią, po urazach zębów, trudno współpracujące dzieci oraz osoby mające wysokie wymagania estetyczne. Jak sama mówi najciekawsze są przypadki chorób zębów o nietypowej, często skomplikowanej anatomii.

W wolnej chwili oddaje się pasji tańca, podróżuje i fotografuje.

Aktualnie przebywa na urlopie macierzyńskim.

Justyna Sienkiewicz-Brandt

Justyna Sienkiewicz-Brandt

Lekarz stomatolog - absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalizuje się w stomatologii mikroskopowej i endodoncji. Ukończyła z sukcesem podyplomowe Curriculum Endodontyczne organizowane przez Polskie Towarzystwo Endodontyczne. Odbyła praktyki zawodowe na Uniwersytecie Semmelweis w Budapeszcie i na Uniwersytecie w Pradze. Największe wyzwanie zawodowe stanowią dla niej pacjenci ze skrajną dentofobią. Dużą wagę przywiązuje do wizyt swych najmłodszych pacjentów - kończąc kurs uzyskała certyfikat "Gabinet przyjazny dzieciom".

Stawia na rozwój zawodowy w kierunku stomatologii mikroskopowej, endodoncji oraz ortodoncji. Wielbicielka jazdy na rolkach, relaksuje się biegając, a jej pasją są podróże.

Krystyna Marszałek

Krystyna Marszałek

Absolwentka Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego. Absolwentka licznych kursów ortodontycznych. Jak sama przyznaje ortodoncja, to nie tylko jej praca ale też ogromna pasja. Niezmiernie ważna jest dla niej zespołowa praca, której efektem jest zdrowy uśmiech pacjenta.

 Za największe wyzwanie uważa leczenie ortodontyczne pacjentów bez konieczności usuwania zębów, zwłaszcza w trudnych przypadkach.

Czas wolny wykorzystuje relaksując się w gronie rodzinnym lub eksperymentując w kuchni.

Jakub Dyba

Jakub Dyba

Lekarz stomatolog, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalista periodontologii. Największe zawodowe wyzwanie stanowią dla niego Pacjenci z zaawansowaną chorobą przyzębia, wymagający kompleksowego wielospecjalistycznego leczenia. Pasjonuje się mikrochirurgią śluzówkowo-dziąsłową i implantologią.

Czas wolny spędza aktywnie, nurkuje, gra w badmintona. Jego pasją są skoki spadochronowe.

Higienistka Ewa Konarczak

Higienistka Ewa Konarczak

higienistka stomatologiczna, której ogromna wiedza i doświadczenie w tej dziedzinie pozwoliła zdobyć zaufanie szerokiego grona Pacjentów. Dużą satysfakcję zawodową daje jej możliwość pokazania Pacjentom jak ważna w procesie profilaktyki stomatologicznej jest higienizacja.

Pytana o największe wyzwanie wskazuje na pacjenta periodontologicznego , który wymaga dużego nakładu pracy w zakresie uświadamiania jak ważną rolę pełnią zabiegi profilaktyczne.

W czasie wolnym chętnie słucha muzyki. Lubi spacery z rodziną. Interesuje się fotografią.

Reszta zespołu

Noemi Konopelski
Weronika Dejneka
Jakub Materna
Anna Kielak