Enter the title...Enter the title...
Umów się na wizytę+48 61 411 11 16

PROMOCJE I PROGRAMY SPECJALNE

Orident dla aktywnych

Szczegóły programu

 Prowadzisz aktywny tryb życia? Przygotowujesz się do zawodów sportowych? Pamiętaj, że na Twoje wyniki wpływa wiele czynników. Okazuje się, że choroby jamy ustnej mają ścisły związek z naszym samopoczuciem, stanem zdrowia, a także kondycją. Specjalnie dla osób aktywnych uruchomiliśmy akcję „Orident dla aktywnych”, której celem jest zdiagnozowanie choroby odogniskowej i jej leczenie.

Czym jest choroba odogniskowa?

Za tą niepozornie brzmiącą nazwą kryje się zespół całkiem poważnych dolegliwości. Okazuje się, że choroby jamy ustnej mają ścisły związek z problemami zdrowotnymi, jak: uszkodzenia stawów,choroby zatok,serca,nerek i układu krążenia. Wpływają również na siatkówkę oka czy schorzenia dermatologiczne. Bardzo często przyczyną różnego rodzaju dolegliwości są problemy stomatologiczne, w wielu przypadkach bezobjawowe!

Program pod nazwą „Orident dla aktywnych” jest kontynuacją programu „Cisi zabójcy”, który był przeprowadzany już kilka razy i cieszył się dużym zainteresowaniem (Facebook). W dotychczasowych odsłonach programu przebadaliśmy ponad 220 pacjentów. Wyniki badań są dość jednoznaczne i niepokojące.

Bazując na naszych doświadczeniach postanowiliśmy zwrócić się bezpośrednio do ludzi aktywnych, uprawiających intensywnie sport, którzy mają świadomość, że tylko energia pochodząca ze zdrowego organizmu pozwoli im przezwyciężać kolejne bariery na drodze do osiągania lepszych wyników.

Akcja „Orident dla aktywnych” to propagowanie badań, za pomocą których można zdiagnozować chorobę odogniskową. Jest to badanie przesiewowe i profilaktyczne, które służy wykrywaniu potencjalnych źródeł choroby odogniskowej w jamie ustnej. Polega na wykonaniu wysokiej jakości cyfrowego zdjęcia pantomograficznego o ograniczonej dawce promieniowania oraz konsultacji stomatologicznej.

Już teraz za konsultacje zapłacisz 0 zł. Wystarczy jedynie zgłosić chęć skorzystania z promocji podczas rejestracji.

Przyjdź i zadbaj o swoje wyniki razem z Orident!

Zdrowa mama to podstawa

Szczegóły programu

Czy w ciąży można leczyć zęby?
Czy dziecko można zarazić próchnicą?
Jaki wpływ mają choroby dziąseł na rozwój dziecka?
Czy można kształtować upodobania smakowe nienarodzonego dziecka?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas spotkania dla przyszłych mam organizowanego w ramach cyklu "Zdrowa mama to podstawa" w Specjalistycznym Centrum Stomatologii Orident.
Spotkania odbywają się po zebraniu grupy chętnych. Wstęp wolny.

Swój udział w spotkaniu można zgłosić telefonicznie pod numerem: 604 57 87 96 lub  e-mailem: recepcja@orident.pl

Program "Zdrowa mama to podstawa" to cykl spotkań edukacyjnych skierowanych do kobiet w ciąży, które w tym wyjątkowym czasie chcą w pełni świadomie i bezpiecznie dla dziecka dbać o zdrowie swoich zębów. Podczas spotkań wyjaśniamy jaki wpływ ma ciąża na zdrowie jamy ustnej oraz jakie wiążą się z tym zagrożenia dla płodu. Uczymy prawidłowej higieny jamy ustnej przyszłej mamy i noworodka oraz obalamy mity na temat leczenia stomatologicznego w czasie ciąży.

Program spotkania:

 1. Zmiany w jamie ustnej w czasie ciąży - czym są spowodowane, jak je rozpoznać i leczyć?
 2. Dbałość o higienę jamy ustnej w ciąży - porady praktyczne.
 3. Czy podczas ciąży można leczyć zęby - w co wierzyć, a w co nie?
 4. Czy upodobania smakowe dziedziczymy po matce?
 5. Czy dziecko może zarazić się próchnicą od rodziców?
 6. Wady zgryzu - konsekwencja nieodpowiedniego karmienia niemowląt?
 7. Higiena jamy ustnej noworodka - porady praktyczne.
 8. Bolesne ząbkowanie - jak sobie z nim poradzić?
 9. Od oseska do przedszkolaka - jak zapewnić dziecku zdrowe zęby?
 10. Bezpłatna konsultacja stomatologiczna.

Spotkanie odbędzie się w Cafe Orident, w kameralnym gronie, przy szklance zdrowego soku. Program poprowadzi Agnieszka Szygenda - właścicielka Orident, lekarz stomatolog i mama dwóch córeczek, pomysłodawczyni akcji „Zdrowa mama to podstawa“. Jej zdaniem cel przedsięwzięcia najlepiej streszcza zdanie Georga Christopha Lichtenberga: „Gdy kształcimy matki, wychowujemy dzieci w ich łonie“ - które wybrała na motto programu.

Poprzednia edycja programu cieszyła się dużym zainteresowaniem Poznanianek, a honorową ambasadorką była wówczas Katarzyna Bujakiewicz - dziś szczęśliwa mama.
Serdecznie zapraszamy!

Podczas ciąży, wbrew obiegowym opiniom, nie ma przeciwwskazań do przeprowadzania dentystycznych zabiegów profilaktycznych i leczniczych. Najbezpieczniejszym okresem jest jednak drugi trymestr, bowiem pierwsze trzy miesiące to okres szczególny - czas kształtowania się płodu i rozwoju najważniejszych organów, zaś w trzecim trymestrze, ze względu na niedogodności związane z wielkością brzucha, leczenie może być utrudnione. Ciąża to czas wielkich zmian fizjologicznych w organizmie kobiety. Są one spowodowane m. in. wzrostem stężenia sterydowych hormonów płciowych we krwi. Zmiany hormonalne powodują zmianę składu śliny i zmniejszenie jej ilości, a to z kolei prowadzi do przyspieszonego rozwoju próchnicy oraz procesów zapalnych dziąseł i przyzębia. Mimo, iż sytuacja wymaga nieco więcej starań niż zwykle, wszystkim problemom z zębami podczas ciąży można zapobiec dzięki profilaktyce, regularnym kontrolom i odpowiedniemu leczeniu.

W ramach programu „Orident dla kobiet w ciąży“, lekarze Orident organizują indywidualne spotkania, podczas których przyszłe mamy nie tylko leczą zęby, ale otrzymają również wszelkie niezbędne informacje na temat diety i higieny jamy ustnej. W Orident, nasze stałe klientki mogą liczyć na szybki dostęp do specjalisty oraz, po porodzie, na poradę w zakresie higieny jamy ustnej noworodka.

Informacje o zębach w czasie ciąży i o higienie niemowlaka można uzyskać umawiając się na indywidualne spotkanie z lekarzem Orident pod numerem: 604 57 87 96 lub e-mailem: recepcja@orident.pl.

Więcej o:

Dentofobia

Szczegóły programu

W XXI wieku, dzięki niebywałym osiągnięciom nauki i techniki, leczenie zębów z przykrego obowiązku, zamieniło się w rutynowy zabieg higieniczny. Wyspecjalizowani stomatolodzy , nowoczesny sprzęt i innowacyjne metody leczenia pozwalają dziś leczyć precyzyjnie, bezpiecznie i bezboleśnie.

Niestety nadal wiele osób nie ma okazji o tym się przekonać. Na samą myśl o dentyście odczuwają niepokój pamiętając nieprzyjemne doświadczenia z przeszłości, działając pod dyktando własnej wyobraźni, albo na skutek niewiedzy i przesądów. Dentofobia jest najbardziej skrajnym przypadkiem strachu przed stomatologiem. Na drodze do tej klinicznej choroby jest jednak wiele drobniejszych przypadłości - od niechęci do mycia zębów, poprzez zwykły strach przed fotelem stomatologicznym, aż do zarwanych nocy przed wizytą u dentysty.

W Specjalistycznym Centrum Stomatologii  Orident przygotowaliśmy specjalne programy dla osób obawiających się wizyty w gabinecie stomatologicznym. Dysponujemy odpowiednią wiedzą, doświadczeniem i sprzętem nie tylko do tego, by skutecznie rozwiązać problemy z zębami, ale także, by wyleczyć ze strachu przed dentystą.

Szczegółowe informacje o programie "Orident dla bojących się" - pod numerem telefonu recepcji +48 61 870 52 69, mailem recepcja@orident.pl

Więcej informacji o dentofobii i strachu przed dentystą:

Cisi zabójcy

Namierzamy "cichych zabójców" - badanie w Poznaniu

Zapraszamy na specjalistyczne badanie w kierunku choroby odogniskowej.

Czym jest choroba odogniskowa? Za tą niepozornie brzmiącą nazwą kryje się zespół całkiem poważnych dolegliwości. Okazuje się, że choroby jamy ustnej mają ścisły związek z problemami zdrowotnymi, jak bóle głowy, uszkodzenia stawów, choroby zatok, serca, nerek i układu krążenia. Wpływają również na siatkówkę oka czy schorzenia dermatologiczne. Masz trądzik? Problemy z odpornością? Dolegają Ci częste bóle głowy? Nie możesz zajść w ciążę? Cierpisz na bezsenność? Bardzo często przyczyną różnego rodzaju dolegliwości są problemy stomatologiczne, w wielu przypadkach bezobjawowe. Dolegliwości te prowadzą do powstania pierwotnych ognisk zapalnych, z których bakterie mogą "rozsiewać" się po całym organizmie.

Akcja "Cisi zabójcy" ma na celu propagowanie badań, za pomocą których diagnozuje się chorobę odogniskową. Jest to badanie przesiewowe i profilaktyczne służy wykryciu potencjalnych źródeł choroby odogniskowej w jamie ustnej. Polega to m. in. na wykonaniu wysokiej jakości panoramicznych zdjęć pantomograficznych cyfrowych o ograniczonej dawce promieniowania oraz konsultację stomatologiczną. W trakcie jednej wizyty, oprócz konsultacji stomatologicznej, wykonane zostanie zdjęcie panoramiczne w jakości cyfrowej.

Akcja "Cisi zabójcy" ma charakter profilaktyczny, edukacyjny i prozdrowotny. Ma na celu uświadomienie społeczeństwa w konsekwencji zaniedbań zdrowia jamy ustnej.

O kolejnym terminie akcji będziemy informować na naszej stronie internetowej.

Orident dla dzieci

Szczegóły programu

O zęby dziecka trzeba dbać od momentu jego przyjścia na świat. Niemal wszystkie problemy, które pojawiają się w późniejszym wieku, spowodowane są zaniedbaniami oraz brakiem odpowiedniej opieki dentystycznej i ortodontycznej w okresie przed pojawieniem się zębów stałych. W Orident kładziemy szczególny nacisk na profilaktykę, dlatego opieka dentystyczna nad dziećmi jest dla nas szczególnie ważna.

"Orident dla dzieci" to autorski program profilaktyczny, którego celem jest edukacja dzieci w zakresie higieny zębów i oswojenie ich z gabinetem dentystycznym. W ramach projektu chcemy również przekonać rodziców do tego, że profilaktyka jest skuteczniejsza, bezpieczniejsza, mniej stresująca i tańsza niż leczenie zębów.

Program realizowany jest podczas spotkań adaptacyjnych w Orident. Rodzice mają możliwość zapisania dziecka na jeden z wyznaczonych przez nas terminów lub zorganizować własne spotkanie, w gronie zaprzyjaźnionych dzieci (grupa 5-6 osobowa).

Leczenie dzieci w Orident obejmuje:

 • spotkanie adaptacyjne w grupie (bezpłatne),
 • indywidualne spotkanie adaptacyjne,
 • indywidualne szkolenie w zakresie higieny jamy ustnej,
 • kontrola stanu uzębienia,
 • leczenie zachowawcze,
 • leczenie ortodontyczne.

Szczegółowe informacje i zapisy na spotkanie adaptacyjne w ramach programu "Orident dla dzieci" - pod numerem telefonu recepcji +48 604 57 87 96, mailem recepcja@orident.pl.

Więcej o: