Enter the title...Enter the title...
Umów się na wizytę+48 61 411 11 16

Namierzamy "cichych zabójców" - badanie w Poznaniu

Zapraszamy na specjalistyczne badanie w kierunku choroby odogniskowej.

Czym jest choroba odogniskowa? Za tą niepozornie brzmiącą nazwą kryje się zespół całkiem poważnych dolegliwości. Okazuje się, że choroby jamy ustnej mają ścisły związek z problemami zdrowotnymi, jak bóle głowy, uszkodzenia stawów, choroby zatok, serca, nerek i układu krążenia. Wpływają również na siatkówkę oka czy schorzenia dermatologiczne. Masz trądzik? Problemy z odpornością? Dolegają Ci częste bóle głowy? Nie możesz zajść w ciążę? Cierpisz na bezsenność? Bardzo często przyczyną różnego rodzaju dolegliwości są problemy stomatologiczne, w wielu przypadkach bezobjawowe. Dolegliwości te prowadzą do powstania pierwotnych ognisk zapalnych, z których bakterie mogą "rozsiewać" się po całym organizmie.

Akcja "Cisi zabójcy" ma na celu propagowanie badań, za pomocą których diagnozuje się chorobę odogniskową. Jest to badanie przesiewowe i profilaktyczne służy wykryciu potencjalnych źródeł choroby odogniskowej w jamie ustnej. Polega to m. in. na wykonaniu wysokiej jakości panoramicznych zdjęć pantomograficznych cyfrowych o ograniczonej dawce promieniowania oraz konsultację stomatologiczną. W trakcie jednej wizyty, oprócz konsultacji stomatologicznej, wykonane zostanie zdjęcie panoramiczne w jakości cyfrowej.

Akcja "Cisi zabójcy" ma charakter profilaktyczny, edukacyjny i prozdrowotny. Ma na celu uświadomienie społeczeństwa w konsekwencji zaniedbań zdrowia jamy ustnej.

O kolejnym terminie akcji będziemy informować na naszej stronie internetowej.