Enter the title...Enter the title...
Umów się na wizytę+48 61 411 11 16

Szczegóły programu

Czy w ciąży można leczyć zęby?
Czy dziecko można zarazić próchnicą?
Jaki wpływ mają choroby dziąseł na rozwój dziecka?
Czy można kształtować upodobania smakowe nienarodzonego dziecka?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas spotkania dla przyszłych mam organizowanego w ramach cyklu "Zdrowa mama to podstawa" w Specjalistycznym Centrum Stomatologii Orident.
Spotkania odbywają się po zebraniu grupy chętnych. Wstęp wolny.

Swój udział w spotkaniu można zgłosić telefonicznie pod numerem: 604 57 87 96 lub  e-mailem: recepcja@orident.pl

Program "Zdrowa mama to podstawa" to cykl spotkań edukacyjnych skierowanych do kobiet w ciąży, które w tym wyjątkowym czasie chcą w pełni świadomie i bezpiecznie dla dziecka dbać o zdrowie swoich zębów. Podczas spotkań wyjaśniamy jaki wpływ ma ciąża na zdrowie jamy ustnej oraz jakie wiążą się z tym zagrożenia dla płodu. Uczymy prawidłowej higieny jamy ustnej przyszłej mamy i noworodka oraz obalamy mity na temat leczenia stomatologicznego w czasie ciąży.

Program spotkania:

  1. Zmiany w jamie ustnej w czasie ciąży - czym są spowodowane, jak je rozpoznać i leczyć?
  2. Dbałość o higienę jamy ustnej w ciąży - porady praktyczne.
  3. Czy podczas ciąży można leczyć zęby - w co wierzyć, a w co nie?
  4. Czy upodobania smakowe dziedziczymy po matce?
  5. Czy dziecko może zarazić się próchnicą od rodziców?
  6. Wady zgryzu - konsekwencja nieodpowiedniego karmienia niemowląt?
  7. Higiena jamy ustnej noworodka - porady praktyczne.
  8. Bolesne ząbkowanie - jak sobie z nim poradzić?
  9. Od oseska do przedszkolaka - jak zapewnić dziecku zdrowe zęby?
  10. Bezpłatna konsultacja stomatologiczna.

Spotkanie odbędzie się w Cafe Orident, w kameralnym gronie, przy szklance zdrowego soku. Program poprowadzi Agnieszka Szygenda - właścicielka Orident, lekarz stomatolog i mama dwóch córeczek, pomysłodawczyni akcji „Zdrowa mama to podstawa“. Jej zdaniem cel przedsięwzięcia najlepiej streszcza zdanie Georga Christopha Lichtenberga: „Gdy kształcimy matki, wychowujemy dzieci w ich łonie“ - które wybrała na motto programu.

Poprzednia edycja programu cieszyła się dużym zainteresowaniem Poznanianek, a honorową ambasadorką była wówczas Katarzyna Bujakiewicz - dziś szczęśliwa mama.
Serdecznie zapraszamy!

Podczas ciąży, wbrew obiegowym opiniom, nie ma przeciwwskazań do przeprowadzania dentystycznych zabiegów profilaktycznych i leczniczych. Najbezpieczniejszym okresem jest jednak drugi trymestr, bowiem pierwsze trzy miesiące to okres szczególny - czas kształtowania się płodu i rozwoju najważniejszych organów, zaś w trzecim trymestrze, ze względu na niedogodności związane z wielkością brzucha, leczenie może być utrudnione. Ciąża to czas wielkich zmian fizjologicznych w organizmie kobiety. Są one spowodowane m. in. wzrostem stężenia sterydowych hormonów płciowych we krwi. Zmiany hormonalne powodują zmianę składu śliny i zmniejszenie jej ilości, a to z kolei prowadzi do przyspieszonego rozwoju próchnicy oraz procesów zapalnych dziąseł i przyzębia. Mimo, iż sytuacja wymaga nieco więcej starań niż zwykle, wszystkim problemom z zębami podczas ciąży można zapobiec dzięki profilaktyce, regularnym kontrolom i odpowiedniemu leczeniu.

W ramach programu „Orident dla kobiet w ciąży“, lekarze Orident organizują indywidualne spotkania, podczas których przyszłe mamy nie tylko leczą zęby, ale otrzymają również wszelkie niezbędne informacje na temat diety i higieny jamy ustnej. W Orident, nasze stałe klientki mogą liczyć na szybki dostęp do specjalisty oraz, po porodzie, na poradę w zakresie higieny jamy ustnej noworodka.

Informacje o zębach w czasie ciąży i o higienie niemowlaka można uzyskać umawiając się na indywidualne spotkanie z lekarzem Orident pod numerem: 604 57 87 96 lub e-mailem: recepcja@orident.pl.

Więcej o: